top of page

RES Projelerimiz 

Ülkemizde son 20 yılın en önemli enerji üretim alanı olarak haklı yerini alan Rüzgar Enerjisi Santralleri yatırımları hızla devam etmektedir.

Büyük küçük yüzlerce üretim tesisi kurulan Ülkemizde, EPDK lisanslı projeler verilerine göre başlangıç üretim lisansında yer alan en büyük kapasiteli projelerden 2'si 2019-2020 yıllarında Gürsel Kızıloğlu tarafından yönetilmiştir.

 

  • 120 MW Evrencik RES 

Kırklareli İli Vize İlçesinde bulunan Evrencik RES Projesi; tüm izin, tedarik ve saha çalışmaları olarak Gürsel Kızıloğlu Genel Müdürlüğünde yönetilerek 2020 Ekim ayı içinde ilk türbini ile Bakanlık Kabulünü sağlamış ve YEKDEM'e dahil olma hakkı elde etmiştir.

Projenin kalan türbin montaj ve devreye alma işleri devam etmektedir.

  • 200 MW İstanbul RES

200 MW kapasitesi ile Ülkemizdeki tek lisansta en büyük kapasiteli projelerinden biri olan İstanbul RES Projesi İstanbul İli Çatalca ilçesinde tesis edilmektedir.

 

2020 Ekim-Aralık ayları sürecinde Gürsel Kızıloğlu Genel Müdürlüğünde yürütülen projede, Orman izinlerinin alındığı 18 Ekimden ilk türbinin devreye alındığı 30 Aralık tarihine kadar olan 2,5 aylık süre zarfında, hat bağlantısı, platform sahası işleri ve türbin montaj-devreye alması işleri ile olağanüstü bir süreç yönetimi gerçekleştirilmiştir.

Bu başarı ile İstanbul RES Projesi 10 yıllık YEKDEM sürecine dahil olma imkanı elde etmiştir.

 

bottom of page