top of page

Neden Danışmanlık? 

Ekonomilerin önemli bileşenlerinden biri olan Enerji Planlamasıciddiyetle ve dikkatle ele alınması gereken pek çok süreci içermektedir. Bu süreçlerde, enerjinin üretim, iletim ve dağıtım yönetimini içine alan kurumlar ve mevzuatları ile doğrudan ilişki içine girilmektedir. EPDK, TEİAŞ, TEDAŞ, EPİAŞ bu kurumların başında gelmektedir.

Enerji Planlama konusunda bu kurumlarla başlayan süreçler beraberinde 30'un üzerinde kamu kurum ve kuruluşlarına ait izin ve görüşlerin temin edilmesi ile devam etmektedir. Nihai olarak tesislerin kurulup kabullerinin yapılarak devreye alınması ile hayata geçirilmiş olur.

Enerji tesisleri devreye alınmasından itibaren de hizmet verdiği sürece yine bu kurum ve kuruluşlar tarafından yayınlanan mevzuatlara uygun olarak işletilmek zorundadır.

Diğer taraftan, kurulacak tesislerin diğer alt yapı ve üst yapı tesisleri ile etkileşimleri de bu süreçte dikkate alınması ve tam bir uyum içinde dizayn edilmesi gerekmektedir.

İşte bu nedenlerden dolayı; Üretim Santrali kurulumundan Son Tüketici olan Müşterilere, OSB'lerden Kentleşme İmar Planlarına kadar hemen her alanda Enerji Planlaması titizlikle ele alınması ve yönetilmesi gerekmektedir.

İster yeni bir santral kurulumu, ister fabrika veya sanayi bölgenize enerji temini ve isterse arazilerinizdeki mevcut olan enerji iletim hatlarının yatırımlarınıza engel olmayacak şekilde yeniden düzenlenmesi olsun,        bir şekilde enerji ile yolunuzun kesiştiği her alandaGK Enerji alanındaki 20 yılı aşkın bir sürede oluşan; planlama, uygulama ve süreç yönetimine dair eşine az rastlanır bir yetkinlikle sizlerin yanında olmak için yola çıkmıştır.

Bir telefonunuz ve e-postanız kadar yakınız.

Ülkemizin kalkınması için, gelin birlikte çalışalım.

 

 

 

bottom of page